Οι Έλληνες προπονητές θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν εκ των έσω τα προγράμματα των Chicago Bulls, Northwestern, DePaul, Brooklyn Nets και St John's. Η αποστολή του ΣΕΠΚ, η οποία θα βρίσκεται στην Αμερική από τις τις 26 Σεπτεμβρίου μέχρι τις 10 Οκτωβρίου, αποτελείται από τα ακόλουθα μέλη:
Αρχηγός αποστολής: Ροδόπουλος Θεόδωρος,
Μολυβδάς Θανάσης,
Χατζηιωάννου Στέλιος,
Βαρδαξής Στράτος,
Κωτσάκη Μαργαρίτα.
Ο επικεφαλής της αποστολής, Θόδωρος Ροδόπουλος δήλωσε σχετικά με το ταξίδι του ΣΕΠΚ:
«Πιστεύω ότι θα είναι ένα από τα πιο επιτυχημένα ταξίδια στην Αμερική, γιατί οι προπονητές θα βρεθούν κοντά σε αξιόλογα προγράμματα του NBA και των κολεγίων της Αμερικής. Η αποστολή είναι ολιγομελής από τότε που πλέον οι προπονητές πληρώνουν το τίμημα του ταξιδιού εξ ιδίων».
Γενικές Πληροφορίες
Ask the Coach
Πληροφορίες Μελών