Η ανακοίνωση του ΣΕΠΚ αναφέρει:
"Για άλλη μια φορά μια από τις λεγόμενες "μικρές" Εθνικές μας γέμισε μεγάλα συναισθήματα, όπως αυτό της υπερηφάνειας και του θαυμασμού. Αξίζει συγχαρητήρια σε αυτή τη γενιά του ελληνικού μπάσκετ, που απέδειξε ότι υπάρχει πλούσιο ταλέντο και μέλλον για το αγαπημένο μας άθλημα. Πρέπει να αποδώσουμε τα εύσημα στους παίκτες για την κατάκτηση ενός ακόμη χρυσού μεταλλίου, στη διοίκηση της Ομοσπονδίας, σε άλλα τα μέλη της ομάδας, αλλά ιδιαιτέρως στους προπονητές: τον Ηλία Παπαθεοδώρου και τους άμεσους συνεργάτες του, Γιώργο Λιμνιάτη και Γιάννη Δοξάκη, για το σπουδαίο προπονητικό τους έργο".
Γενικές Πληροφορίες
Ask the Coach
Πληροφορίες Μελών