"Θερμά συγχαρητήρια στην Εθνική ομάδα Γυναικών για την νέα μεγάλη επιτυχία της. Με την νίκη επί της Τουρκίας όχι μόνο προκρίθηκε για δεύτερη φορά στο Παγκόσμιο, αλλά κατέλαβε και την καλύτερη θέση της ιστορίας της σε Ευρωμπάσκετ. Πρέπει να αποδωθούν τα εύσημα στον ομοσπονδιακό προπονητή, Κώστα Κεραμιδά και στο υπόλοιπο προπονητικό τιμ, στις παίκτριες και σε όλα τα μέλη της ελληνικής αποστολής στην Τσεχία για την επιτυχία, μα πάνω από όλα την προσπάθεια και την εικόνα που έδειξαν στα γήπεδα της Τσεχίας. Απέδειξαν πόσα πολλά μπορεί να πετύχει μια ομάδα που παίζει ως ένα, με ομαδικότητα, αυταπάρνηση και ομοψυχία. Συγχαρητήρια και καλή τύχη στον ημιτελικό".
Γενικές Πληροφορίες
Ask the Coach
Πληροφορίες Μελών