Επόμενος σταθμός θα είναι το Chicago όπου τα μέλη του Συνδέσμου θα επισκεφτούν τους Bulls και θα συνομιλήσουν με τον assistant coach των Bulls - Ron Adams. Επίσης θα μπορέσουν να παρακολουθήσουν ακόμα έναν αγώνα ομάδων του NBA στο ματς μεταξύ του Milwaukee και του Chicago (16/10). Οι Έλληνες προπονητές θα συμμετάσχουν και σε ένα σεμινάριο που διοργανώνει η NIKE (Nike Championship Basketball Clinic - Chicago, IL October 12, 13 & 14, 2012 at Glenbrook North High School) - (http://www.basketballcoach.com/cgi-bin/basketball/basketball-dvds-videos/p/Nike-Championship-Basketball-Clinics-Chicago-IL_BC-02012J.html).
Ακολούθως τα μέλη της αποστολής θα επισκεφτούν τα κολέγια του Northwestern και του DePaul.
Τελευταία "στάση" της αποστολής του ΣΕΠΚ θα είναι η πόλη του Milwaukee όπου θα παρακολουθήσουν οι Έλληνες προπονητές, τους Bucks εναντίον του Memphis(18/10), καθώς και προπονήσεις της ομάδας. Ακόμα ένα κολέγιο θα είναι στο πρόγραμμα της επιμόρφωσης, αυτό του Marquette. Γενικές Πληροφορίες
Ask the Coach
Πληροφορίες Μελών