Ο coach Μανουσέλης έκανε το προπονητικό του ντεμπούτο στην Εστία Φιλίας και στη συνέχεια εργάστηκε σε γυναικείες ομάδες (Παλαιό Φάληρο και Σπόρτιγκ), πριν ανοίξει το κεφάλαιο "Πανελλήνιος". Διατέλεσε προπονητής στην ομάδα της Κυψέλης σε δύο διαφορετικές περιόδους, που συνοδεύτηκαν από σπουδαίες επιτυχίες. Αρχικά οδήγησε τους "Ολυμπιονίκες" από την Γ' Εθνική στη Β' Εθνική κι από εκεί στην Α2. Μετά από 1,5 σεζόν στην Α2 αποχώρησε από τον Πανελλήνιο για να επιστρέψει τη σεζόν 2003-2004 όταν και οδήγησε τον ιστορικό σύλλογο στα "μεγάλα σαλόνια". Σε επίπεδο Α1 έχει εργαστεί -για σύντομο χρονικό διάστημα- στον Απόλλωνα Πατρών, ενώ ακόμη έχει δουλέψει στον Έσπερο και στο Περιστέρι. Από το 2008 ως το 2010 συνεργάστηκε με τον Παναγιώτη Γιαννάκη στον Ολυμπιακό, κατακτώντας ένα κύπελλο Ελλάδος και συμμετέχοντας στον τελικό της Euroleague το 2010. Παράλληλα, έχει διατελέσει και ομοσπονδιακός προπονητής στην Εθνική Παίδων, Εφήβων και Νέων. Το 2005 κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στο Μουντομπάσκετ Νέων με την πολύ καλή φουρνιά των "84 και 85", ενώ το 2013 πανηγύρισε με την U16 (γεννημένους το 1997) το χάλκινο μετάλλιο. Στη συνέχεια της καριέρας του βρέθηκε στον πάγκο του Πρωτέα Βούλας, οδηγώντας την ανδρική ομάδα από την Β' ΕΣΚΑΝΑ στην Β' Εθνική, ενώ την περσινή σεζόν εργάστηκε στο Κατάρ ως πρώτος προπονητής στην Al Sadd.
Η σεζόν 2014-15 τον βρήκε στην τεχνική ηγεσία της Δόξας Λευκάδας και στη συνέχεια της ίδιας χρονιάς ανέλαβε τον Πανιώνιο στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής, πετυχαίνοντας τον στόχο της ανόδου ως πρωταθλητής. Επόμενο προπονητικό βήμα ήταν εκτός ελληνικών συνόρων και πιο συγκεκριμένα στο Λίβανο, όπου βρέθηκε στο προπονητικό επιτελείο της Al Riyadi Beirut κατακτώντας δυο τίτλους, στο πρωτάθλημα της χώρας και στο πανασιατικό πρωτάθλημα. Την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο στα μέσα της σεζόν επέστρεψε στον Πανιώνιο όπου συνεισέφερε τα μέγιστα στην σωτηρία της ομάδας.
Γενικές Πληροφορίες
Ask the Coach
Πληροφορίες Μελών