Η μόνιμη προσπάθεια του ΣΕΠΚ να φτάσει η γνώση κι η δυνατότητα επιμόρφωσης σε όλη την Ελλάδα συνεχίζεται με γοργούς ρυθμούς. Μετά το Καρπενήσι η σκυτάλη περνάει στις Σέρρες και στο «ΔΑΚ Σερρών - Κοιλάδα» εκεί όπου στις 27 και 28 Απριλίου θα διδάξουν οι Γιάννης Χριστόπουλος, Χάρης Μαρκόπουλος, Παντελής Μπούτσκος, Ελένη Καφαντάρη και Θανάσης Χατζηνικολάου. Όπως σε όλα τα Σεμινάρια του Συνδέσμου η είσοδος θα είναι ελεύθερη για τους ενδιαφερόμενους.
Η μόνιμη προσπάθεια του ΣΕΠΚ να φτάσει η γνώση κι η δυνατότητα επιμόρφωσης σε όλη την Ελλάδα συνεχίζεται με γοργούς ρυθμούς. Μετά το Καρπενήσι η σκυτάλη περνάει στις Σέρρες και στο «ΔΑΚ Σερρών - Κοιλάδα» εκεί όπου στις 27 και 28 Απριλίου θα διδάξουν οι Γιάννης Χριστόπουλος, Χάρης Μαρκόπουλος, Παντελής Μπούτσκος, Ελένη Καφαντάρη και Θανάσης Χατζηνικολάου. Όπως σε όλα τα Σεμινάρια του Συνδέσμου η είσοδος θα είναι ελεύθερη για τους ενδιαφερόμενους.
Αναλυτικά το πρόγραμμα του διημέρου έχει ως εξής: Παρασκευή, 27/04/2018 16:15 Μπούτσκος – Ατομική τεχνική - Spacing 17:45 Μαρκόπουλος – Ειδικές καταστάσεις 19:15 Χριστόπουλος – Συνεργασίες & αυτοματισμοί. Επίθεση από το Low post
Σάββατο, 28/04/2018 09:30 Καφαντάρη – Ανάπτυξη της προπόνησης μέσω ομαδικών παιχνιδιών. Διαφορές μεταξύ γυναικών και ανδρών 10:45 Χατζηνικολάου – Καθορισμός των στοιχείων επιβάρυνσης με βάση το Yo-Yo τεστ 12:00 Χριστόπουλος – Επιθετικές ενέργειες μέσω συνεργασιών PNRoll & χρήση των εξωτερικών screen με γνώμονα τις αμυντικές κατευθύνσεις