Το Σεμινάριο από το πρώτο λεπτό κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των προπονητών που το παρακολούθησαν με τον έμπειρο τεχνικό να αναφέρεται διεξοδικά στο "offensive transition", το οποίο χαρακτήρισε βασικό στοιχείο για μία ομάδα που θέλει να παίξει σύγχρονο μπάσκετ. Αυτό που χαρακτήρισε την ομιλία του κόουτς Μπρατσιάκου ήταν τα βίντεο με ασκήσεις που προβλήθηκαν. Μετά το τέλος της ομιλίας οι συμμετέχοντες είχαν την ευκαιρία να υποβάλουν τις ερωτήσεις τους κάτι που αποδείχτηκε χρήσιμο.
Ο Σύνδεσμος Ελλήνων Προπονητών Καλαθοσφαίρισης θα ήθελε να ευχαριστήσει τον Βασίλη Μπρατσιάκο για την υψηλού επιπέδου ομιλία που παρέθεσε. Ο ΣΕΠΚ δεσμεύεται ότι ομιλίες ανάλογου επιπέδου θα συνεχίσουν να πραγματοποιούνται τόσο μέσω του διαδικτύου όσο και σε Τοπικά ή Διεθνή Σεμινάρια με αποκλειστικό στόχο ο Έλληνας προπονητής να είναι πάντα ενημερωμένος και πλήρως εφοδιασμένος.
Γενικές Πληροφορίες
Ask the Coach
Πληροφορίες Μελών