Στην υπέροχη εκδήλωση, που πραγματοποιήθηκε στο κλειστό γυμναστήριο του Δήμου Λαυρεωτικής, βρέθηκαν, ο διευθυντής του γραφείου του Υφυπουργείου αθλητισμού Κουτρουβίδης Στάθης, ο πρόεδρος του ΕΣΑΚΕ Χαλβατζάκης Γεώργιος, ο πρόεδρος του ΣΕΠΚ Γιαννάκης Παναγιώτης και αρκετοί έλληνες καλαθοσφαιριστές, οι οποίοι μοίρασαν δώρα και χαρά στα μικρά παιδιά. Συγκινητική ήταν η στιγμή, όταν τα παιδιά των προσφύγων, έδωσαν από μία λαμπάδα, στα παιδιά των ακαδημιών του Γ.Σ. Λαυρίου.
Τη μπασκετική γιορτή, η οποία είχε συμβολικό χαρακτήρα και έστειλε ένα μήνυμα αλληλεγγύης και κοινωνικής συνοχής, συνδιοργάνωσαν, ο Θορικός του Δήμου Λαυρεωτικής, το κέντρο προσφύγων Λαυρίου του ελληνικού ερυθρού σταυρού, ο Γ.Σ. Λαυρίου, η Ε.Ο.Κ, ο Ε.Σ.Α.Κ.Ε, ο Σ.Ε.Π.Κ, ο Π.Σ.Α.Κ. και η Μ.Κ.Ο. ''Αίτημα''.
Γενικές Πληροφορίες
Ask the Coach
Πληροφορίες Μελών