Στην εκδήλωση τιμήθηκαν για την μεγάλη προσφορά τους στο ελληνικό μπάσκετ οι Νίκος Μεντηλίδης, Νίκος Χαραλαμπάκης και Τέλης Ζουρνατζίδης, ενώ βραβεύτηκαν όλοι οι προπονητές που σημείωσαν επιτυχίες με τις ομάδες τους κατά την αγωνιστική περίοδο 2013-2014. Την παρουσίαση της βραδιάς είχε αναλάβει ο δημοσιογράφος Θοδωρής Φελάνης.
Η βραδιά άνοιξε με τον Α' αντιπρόεδρο του Συνδέσμου, Σούλη Μαρκόπουλο να εύχεται υγεία και καλή δύναμη σε όλους τους παρευρισκόμενους, ενώ δεν παρέλειψε να αναφερθεί στην σημασία της επανίδρυσης των σχολών προπονητών. Στο πάνελ εκτός του Α' αντιπροέδρου του ΣΕΠΚ βρέθηκαν Γενικός Γραμματέας, Παρασκευάς Μουρατίδης, ο ταμίας, Σωκράτης Ηλιάδης και τα μέλη του διοικητικού συμβουλίου Νίκος Κεραμέας, Παναγιώτης Αθανασιάδης και Παναγιώτης Τύμπας.
Στιγμές από την κοπή της πίτας στην Θεσσαλονίκη
Γενικές Πληροφορίες
Ask the Coach
Πληροφορίες Μελών