Ο Φίλιππος Συρίγος ήταν αυτός που καθιέρωσε τις μεταδόσεις, αλλά και τις τηλεοπτικές εκπομπές γύρω από το μπάσκετ, ενώ παράλληλα ήταν και η "φωνή του '87". Δούλεψε σε πολλές εφημερίδες (Απογευματινή, Ηχώ, Ελευθεροτυπία, Sportday) και υπήρξε ο εμπνευστής του εβδομαδιαίου περιοδικού "Τρίποντο". Τα τελευταία χρόνια αποτελούσε τον βασικό σχολιαστή στην εκπομπή της NOVA για την Euroleague.
Ο Σύνδεσμος Ελλήνων Προπονητών Καλαθοσφαίρισης θέλει να εκφράσει συλλυπητήρια στην οικογένεια και στους φίλους του.
Γενικές Πληροφορίες
Ask the Coach
Πληροφορίες Μελών