Η εκλιπούσα έδινε "μάχη" τα τελευταία δύο χρόνια, καθώς μια σοβαρή ασθένεια την είχε καθηλώσει. Πριν δύο μήνες είχε υποβληθεί σε λεπτή χειρουργική επέμβαση στον εγκέφαλο και από τότε νοσηλευόταν στο ιατρικό Διαβαλκανικό Κέντρο Θεσσαλονίκης. Η κηδεία της θα γίνει στο Κοιμητήριο Αναστάσεως στην Μαλακοπή Θεσσαλονίκης στις 17:30 σήμερα το απόγευμα (9/9), ενώ η σωρός της θα εκτεθεί στο παρεκκλήσι του κοιμητηρίου από τις 14:00 το μεσημέρι.
Η Χρυσάνθη Στεφανίδου ήταν μέλος της γυναικείας ομάδας του Άρη τη δεκαετία του '70 και τα τελευταία χρόνια στήριζε άτομα με ειδικές ανάγκες, όντας εθελόντρια προπονήτρια της ομάδας μπάσκετ του Δήμου Θεσσαλονίκης. Μάλιστα κατάφερε να κερδίσει μετάλλια και τίτλους τόσο με την ομάδα του Δήμου όσο και με την Εθνική ομάδα των Special Olympics.
Γενικές Πληροφορίες
Ask the Coach
Πληροφορίες Μελών