Συγκεκριμένα ο ομοσπονδιακός τεχνικός δήλωσε: "Για άλλη μια φορά θέλω να δώσω συγχαρητήρια στα κορίτσια. Εκτός από το αποτέλεσμα που σαφώς μετρά για μας, παίξαμε καλό και κυρίως πολύ ομαδικό μπάσκετ. Ακόμα δεν θεωρούμε ότι έχουμε κάνει κάτι. Για μας ο τελικός προορισμός είναι η πρώτη θέση και τίποτε άλλο. Πάντα όταν παίζεις στο Ισραήλ, αντιμετωπίζεις μια σκληρή και πιεστική ομάδα που αγωνίζεται σε μια ιδιαίτερα καυτή ατμόσφαιρα και εκεί επικεντρώθηκε ένα μεγάλο μέρος της προετοιμασίας μας. Στην αρχή του αγώνα αντιμετωπίσαμε κάποια δυσκολία, αλλά γρήγορα προσαρμοστήκαμε στις ανάγκες του παιχνιδιού και στην ουσία είδαμε μια επανάληψη του πρώτου ματς που έγινε στην Αθήνα".
Επόμενος αντίπαλος είναι η Πολωνίa.
Γενικές Πληροφορίες
Ask the Coach
Πληροφορίες Μελών