Θα είναι η δεύτερη φορά που παίρνει μέρος σε Διεθνή Σεμινάριο του ΣΕΠΚ, καθώς είχε προηγηθεί αυτό του 2010, παράλληλα έχει πάρει μέρος και σε πολλά Τοπικά Σεμινάρια, αφήνοντας εξαιρετικές εντυπώσεις στους προπονητές που τον παρακολούθησαν.
Ο Βαγγέλης Αγγέλου ξεκίνησε την προπονητική του καριέρα στη Χαλκίδα, ενώ συνεργάστηκε με τον Παναγιώτη Γιαννάκη στο Μαρούσι και τον Ντούσαν Ίβκοβιτς στη Ντιναμό Μόσχας και τον Ολυμπιακό με τον οποίο κατέκτησε ένα κύπελλο (2011), ένα πρωτάθλημα (2012) και ένα Ευρωπαϊκό (2012). Ακόμη έχει καθίσει στον πάγκο της ΑΕΚ, των Τρικάλων και του Άρη.
Γενικές Πληροφορίες
Ask the Coach
Πληροφορίες Μελών