Στο Σεμινάριο θα διδάξουν δύο προπονητές που έχουν συνδέσει το όνομα τους με την περιοχή (Τάκης Πετρόπουλος, Γιάννης Χριστόπουλος), καθώς και ο πολύπειρος Θανάσης Παπαχατζής.
Το Σεμινάριο θα ξεκινήσει στις 11.30 με τον Τάκη Πετρόπουλο να αναλύει την "ατομική προπόνηση νεαρών παικτών". Στην ομιλία του θα συμμετάσχει και ο γυμναστής του Απόλλωνα Πατρών, Δημήτρης Κοτσίρης, ο οποίος θα αναφερθεί στο θέμα της "βελτίωσης των φυσικών ικανοτήτων νεαρών αθλητών".
Στη συνέχεια στις 12.30 ο ασίσταντ-κόουτς του Πανιωνίου, Θανάσης Παπαχατζής θα μιλήσει για την "επίθεση συνέχειας εναντίον MtM με βάσει τη διεισδυτική ντρίμπλα", ενώ στις 13.30 η αυλαία θα πέσει με τον πρώην προπονητή της Μπάγερν Μονάχου, Γιάννη Χριστόπουλο και την "άμυνα στο pick n roll".
Η συμμετοχή των προπονητών στο Σεμινάριο θα είναι δωρεάν
Γενικές Πληροφορίες
Ask the Coach
Πληροφορίες Μελών