Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα προκρίθηκε στον τελικό του Πανευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας (σ.σ ηττήθηκε στον τελικό με 63-49 από την Κροατία), έχοντας ήδη εξασφαλίσει το εισιτήριο για την Α' Κατηγορία με την πορεία της στη διοργάνωση.
Ο Σύνδεσμος Ελλήνων Προπονητών Καλαθοσφαίρισης θέλει να αποδώσει τα εύστημα στον προπονητή, στις παίκτριες και σε όλα τα μέλη της ομάδας για αυτή την επιτυχία, κάνοντας παράλληλα την ευχή αυτή η άνοδος να αποτελέσει την απαρχή για σταθεροποίηση πρωτίστως κι ακόμη μεγαλύτερες διακρίσεις στη συνέχεια.
Γενικές Πληροφορίες
Ask the Coach
Πληροφορίες Μελών