"Είμαι πολύ χαρούμενος που θα πάρω επιτέλους μέρος σε ένα Σεμινάριο του ΣΕΠΚ" τόνισε ο Αΐτο Ρενέσες, ο οποίος τα τελευταία χρόνια είχε δεχτεί κρούσεις από τον Σύνδεσμο, αλλά λόγω υποχρεώσεων δεν μπορούσε να δώσει το παρών.
"Δυστυχώς λόγω υποχρεώσεων, όπως ήταν οι Ολυμπιακοί Αγώνες στο Πεκίνο δεν κατάφερε να έρθω" εξήγησε ο έμπειρος Ισπανός τεχνικός.
Παράλληλα υπογράμμισε: "Για τους Ισπανούς το ελληνικό μπάσκετ ήταν πάντα ένα σημείο αναφοράς. Πάντα εκτιμούσαμε κάποια στοιχεία των ελληνικών ομάδων, όπως είναι η μαχητικότητα και το ομαδικό πνεύμα".
Για να ολοκληρώσει: "Υπάρχουν αρκετές διαφορές μεταξύ των δύο αυτών σχολών του μπάσκετ, μεταξύ των εθνικών ομάδων ή των πρωταθλημάτων. Θα προσπαθήσω να τις αναλύσω στο Σεμινάριο από 1-3 Ιουλίου".
Γενικές Πληροφορίες
Ask the Coach
Πληροφορίες Μελών