Ο Μιχάλης Κανάκης, Γιάννης Λαδουκάκης και Αλέξης Χριστοδούλου στο εισαγωγικό σημείωμα της έκδοσης ξεκαθαρίζουν ότι απευθύνονται σε προπονητές που βλέπουν σοβαρά το καθήκον τους, ειδικά απέναντι στις μικρές ηλικίες και υπογραμμίζουν την πεποίθησή τους, ότι ο προπονητής πρέπει να στις Ακαδημίες πρέπει να είναι "πρότυπο" και "διδάσκαλος".
Το έντυπο μοιράστηκε σε όλους τους συλλόγους της Κρήτης που διαθέτουν τμήματα υποδομής και πρόκειται για μια πραγματικά αξιέπαινη προσπάθεια.
Γενικές Πληροφορίες
Ask the Coach
Πληροφορίες Μελών