Το κείμενο της επιστολής αναφέρει:
"Ο Πρόεδρος και το Διοικητικό Συμβούλιο του Συνδέσμου Ελλήνων Προπονητών Καλαθοσφαίρισης επιθυμούν να συγχαρούν θερμά την Εθνική Νεανίδων για την προσπάθεια της στο πρόσφατο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Β’ Κατηγορίας, όπου κατέκτησε την 3η θέση κι έχασε στις λεπτομέρειες την άνοδο.
Πιο συγκεκριμένα ο ΣΕΠΚ αποδίδει τα εύσημα στον προπονητή Τάκη Μπακογιώργο, στους συνεργάτες του, στις παίκτριες και σε όλα τα μέλη του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος, που αποδεικνύουν ότι το ελληνικό γυναικείο μπάσκετ παραμένει ανταγωνιστικό και κοιτάει διαρκώς ψηλότερα".
Γενικές Πληροφορίες
Ask the Coach
Πληροφορίες Μελών