Στους Λέικερς, με τη φανέλα των οποίων κατέκτησε πολλούς τίτλους, έμεινε εννέα χρόνια έχοντας την ευκαιρία να... καθίσει στο πόδι του Φιλ Τζάκσον, όταν εκείνος αντιμετώπισε κάποια προβλήματα υγείας.
Το καλοκαίρι δέχτηκε κρούση από τους Κινγκς την οποία απέρριψε, αλλά στους «Λύκους» είπε... ναι κι έτσι ετοιμάζεται να διαδεχτεί τον Κέβιν ΜακΧέιλ, τον μεγάλο του αντίπαλο τη δεκαετία του '80 στους τελικούς του ΝΒΑ.
Ο Ράμπις διατέλεσε υπηρεσιακός προπονητής των Λέικερς το 1999 (σ.σ τη χρονιά του λοκ-άουτ) και παρέμεινε στο τεχνικό τιμ ως βοηθός του Τζάκσον.
Γενικές Πληροφορίες
Ask the Coach
Πληροφορίες Μελών