Στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης η ομάδα του Δέδα κέρδισε την Μπελεντίγεσπορ με 79-72 και άνοιξε... λογαριασμό στους τίτλους. Ο Ντι Γουέιν Ουάιτ Τζούνιορ με 17 πόντους και 13 ριμπάουντ ήταν ο MVP της αναμέτρησης. Στη συγκεκριμένη διοργάνωση συμμετέχουν ομάδες από την TBL (αντίστοιχη Α2 Ελλάδας) κι όχι σύλλογοι από την BSL (αντίστοιχη Basket League).
Ακολουθεί φωτορεπορτάζ
Γενικές Πληροφορίες
Ask the Coach
Πληροφορίες Μελών