Έτοιμη για μεγάλα πράγματα δείχνει στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος Τυνησίας η Μοναστίρ. Η ομάδα του Γιώργου Κετσελίδη κέρδισε με 64-51 την Σταντ Ναμπέλιεν υποχρεώνοντας την στην πρώτη της φετινή ήττα. Στον αντίποδα ο Έλληνας τεχνικός είδε τους παίκτες του να κάνουν το 3 στα 3, καθώς είχαν προηγηθεί οι επιβλητικές νίκες επί των ESG (53-39) και Σταντ Γκαμπεσιέν (81-38).
Με τον καλύτερο τρόπο έκανε το ντεμπούτο του στο δεύτερο γυναικείο πρωτάθλημα της Γερμανίας ο Γιάννης Κούκος. Ο νεαρός κόουτς είδε την ομάδα του, Γκέτιγκεν, να επικρατεί εντός έδρας με 63-50 της Οπλάντεν και να ξεκινάει νικηφόρα τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις.
Γενικές Πληροφορίες
Ask the Coach
Πληροφορίες Μελών