Ο 42χρονος τεχνικός ήταν αυτός που οδήγησε μέσα σε μία πενταετία την ομάδα της Πάτρας από την Β' εθνική στα πλέι οφ της Α1 και στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας κι αυτό δεν πέρασε απαρατήρητο στη φιλόδοξη ομάδα της Ελβετίας. Αυτή θα είναι η πρώτη φορά που ο κόουτς Βετούλας θα βρεθεί να κοουτσάρει ομάδα του εξωτερικού, όμως ως παίκτης είχε αγωνιστεί εκτός Ελλάδας, καθώς φόρεσε τη φανέλα των Μούρθια και Ούντινε.
Η Sam Massagno στο φετινό πρωτάθλημα της Ligue Nationale de Basketball τερμάτισε στην 6η θέση, καθώς στα προημιτελικά αποκλείστηκε με 3-1 από την Neuchatel.
Η ανακοίνωση των Ελβετών
Γενικές Πληροφορίες
Ask the Coach
Πληροφορίες Μελών