Ο Κώστας Φλεβαράκης, ο οποίος στο παρελθόν έχει ξαναβρεθεί στο εξωτερικό (Ακροπόλ, Πόλπακ, Μπραουνσβάιγκ) θα έχει υπό τις οδηγίες του δυο παίκτες με εμπειρία από το ελληνικό πρωτάθλημα. Τον Σέρβο Ιβάν Ραντένοβιτς που είχε αγωνιστεί σε Πανελλήνιο και Μαρούσι και τον Αμερικανό Κίντελ Γουντς που είχε φορέσει την φανέλα του Ολυμπιακού.
Η ανακοίνωση της ΚΑΕ Τρίκαλα:
"H KAE Τρίκαλα BC Aries σε μία κίνηση σεβασμού και εκτίμησης της δουλειάς του Κώστα Φλεβαράκη και αφού η ομάδα για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά υπό τις οδηγίες του και την καθοδήγηση του παρέμεινε στην Α1 αποδέχτηκε το αίτημα του να αποδεσμευτεί μέχρι το τέλος της σεζόν ώστε να εργαστεί σε μία εκ των κορυφαίων ομάδων της Πολωνίας, την Κοζαλίν.
Σε καμία περίπτωση τα Τρίκαλα BC Aries δεν θα μπορούσαν να σταθούν εμπόδιο στην θετική αυτή εξέλιξη της καριέρας του Κώστα ο οποίος παραμένει μέλος της οικογένειας μας και κανείς δεν θα ξεχάσει ποτέ την συνεισφορά του στο Τρικαλινό μπάσκετ. Του ευχόμαστε ολόψυχα καλή επιτυχία στην νέα του ομάδα".
Γενικές Πληροφορίες
Ask the Coach
Πληροφορίες Μελών