Το Σεμινάριο από το πρώτο λεπτό κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των προπονητών που το παρακολούθησαν με τον έμπειρο τεχνικό να αναφέρεται διεξοδικά στο νευραλγικό κομμάτι του σουτ. Αυτό που χαρακτήρισε την ομιλία του κόουτς Δάγλα ήταν τα πολλά βίντεο με ασκήσεις που προβλήθηκαν αλλά και τα πινακάκια που οπτικοποιούσαν κάθε μέρος του Σεμιναρίου. Μετά το τέλος της ομιλίας οι συμμετέχοντες είχαν την ευκαιρία να υποβάλουν τις ερωτήσεις τους κάτι που αποδείχτηκε ιδιαίτερα χρήσιμο.
Ο Σύνδεσμος Ελλήνων Προπονητών Καλαθοσφαίρισης θα ήθελε να ευχαριστήσει τον Αλέκο Δάγλα για την υψηλού επιπέδου ομιλία που παρέθεσε και παράλληλα δεσμεύεται ότι ομιλίες τέτοιου επιπέδου θα συνεχίσουν να πραγματοποιούνται για να είναι ο Έλληνας προπονητής πάντα ενημερωμένος και πλήρως εφοδιασμένος για να αντεπεξέλθει σε όλα τα επίπεδα.
Γενικές Πληροφορίες
Ask the Coach
Πληροφορίες Μελών