Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ολοκληρώθηκε ακόμα ένα επιτυχημένο Διεθνές Σεμινάριο του ΣΕΠΚ, καθώς σήμερα έπεσε η αυλαία του «Θεσσαλονίκη 2014» που έλαβε χώρα το τριήμερο 20-22 Ιουνίου στο «Αλεξάνδρειο Μέλαθρο». Όλοι οι συμμετέχοντες έφυγαν ικανοποιημένοι από την ποιότητα και την ποσότητα των πληροφοριών που έλαβαν αλλά και γεμάτοι με νέες ιδέες.
Μετά την ολοκλήρωση των διαλέξεων τους οι ομιλητές βραβεύτηκαν για τη συμμετοχή τους στο Διεθνές Σεμινάριο με τον Αντρέα Γκατζούλη να παραλαμβάνει το αναμνηστικό του από το μέλος του ΔΣ, Παρασκευά Μουρατίδη, τον Κρις Λάουερι από τον α' αντιπρόεδρο του ΣΕΠΚ, Θόδωρο Ροδόπουλο και τον Ντίνο Γκόντιο να λαμβάνει το βραβείο από τον ταμεία του Συνδέσμου, Σωκράτη Ηλιάδη.
Η επιτυχημένη διοργάνωση του Σεμιναρίου δεν θα είχε επιτευχθεί χωρίς την πολύτιμή βοήθεια του Σάββα Καμπερίδη και της ομάδας επίδειξης, η οποία απαρτιζόταν από ταλαντούχους έφηβους από ομάδες της πόλης που κατάφεραν να εκτελέσουν άρτια όσα τους ζήτησαν οι ομιλητές. Σημαντική ήταν φυσικά και η βοήθεια του Γραφείου του ΣΕΠΚ στη Θεσσαλονίκη και προσωπικά του Παρασκευά Μουρατίδη.
"Τα κανάλια Novasports είναι χορηγοί επικοινωνίας του Διεθνούς Σεμιναρίου Καλαθοσφαίρισης που οργανώνει ο ΣΕΠΚ -Σύνδεσμος Ελλήνων Προπονητών Καλαθοσφαίρισης".
Γενικές Πληροφορίες
Ask the Coach
Πληροφορίες Μελών