Ο Φαίδωνας Ματθαίου, δεν ήταν μόνο ο πρώτος πρόεδρος του ΣΕΠΚ, αλλά κι ο "Πατριάρχης" του ελληνικού μπάσκετ, ο άνθρωπος που έβαλε τα θεμέλια για την ανάπτυξη, την καταξίωση και τις επιτυχίες του αθλήματος που λατρεύουμε.
Όπως έγινε γνωστό η διοργανώτρια αρχή θα αποδώσει με αυτόν τον τρόπο τον ελάχιστο φόρο τιμής. Πρόκειται για μια σημαντική κίνηση, που χαίρει την εκτίμηση του ΣΕΠΚ.
Γενικές Πληροφορίες
Ask the Coach
Πληροφορίες Μελών