Το πρώτο ραντεβού των προπονητών

vraveiaΤις πρώτες μπασκετικές ευχές του 2019 θα έχουν την ευκαιρία να ανταλλάξουν οι Έλληνες προπονητές στην πρώτη εκδήλωση του ΣΕΠΚ για το νέο έτος. Όλα, πλέον, είναι έτοιμα για την καθιερωμένη κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του Συνδέσμου Ελλήνων Προπονητών Καλαθοσφαίρισης (στην Αθήνα) που θα γίνει την ερχόμενη Κυριακή (27/1, 20:00) στο ξενοδοχείο "Athens Avenue Hotel" (Λεωφ. Συγγρού 182).

Πριν τις καθιερωμένες βραβεύσεις των προπονητών που κατάφεραν να πανηγυρίσουν κάποια επιτυχία με τις ομάδες τους τη σεζόν 2017-2018 θα τιμηθούν για την μεγάλη προσφορά τους στο ελληνικό μπάσκετ εξέχουσες προσωπικότητες του αθλήματος.

Πιο συγκεκριμένα, ο Σύνδεσμος Ελλήνων Προπονητών Καλαθοσφαίρισης θα τιμήσει τα μέλη του Νίκο Τούλη, Άγγελο Κουλουριώτη, Μιχάλη Κανάκη, Γιάννη Παραγυιό, τον πρώην αθλητή Ανδρέα Παπαντωνίου και τους παράγοντες Γιάννη Αλεξόπουλο ως πρόεδρο της ΕΣΚΑ και Ανδρέα Μαζαράκη.

Από τις σημαντικές στιγμές της βραδιάς αναμένεται να είναι και η βράβευση των προπονητών που σημείωσαν επιτυχίες με τις ομάδες τους εντός του 2018.

Αναλυτικά οι προπονητές που θα βραβευτούν
ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΆΔΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE: Ντράγκαν Σάκοτα (ΚΑΕ ΑΕΚ)
ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ VTB: Δημήτρης Ιτούδης (CSKA Moscow)
ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ SUPER CUP ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΟΥΡΚΙΑΣ: Κατερίνα Χατζηδάκη (Hatay BSB)
ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ ΤΗΣ ΤΟΥΡΚΙΑΣ:
Στέφανος Δέδας (Bahçeşehir Koleji)
ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ 1 ILRA: Δημήτρης Νασούφης (Alte Kanti Aarau)
ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ & ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΚΥΠΡΟΥ: Δημήτρης Κουκούρης (Πετρολίνα ΑΕΚ)
ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ ARAB CLUBS CHAMPIONSHIP ΚΑΙ SUPER CUP ΛΙΒΑΝΟΥ 2018: Ελένη Καπογιάννη (Homenetment Antelias Lebanon)
ΑΝΟΔΟ ΣΤΗΝ Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΜΕ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ: Τάκης Μπακογιώργος

Α2 ΑΝΔΡΩΝ:
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
Νίκος Καραγιάννης (ΓΣ Περιστερίου)
ΑΝΟΔΟΣ
Στέργιος Κουφός (Α.Ε. Χολαργού)

Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΟΤΟΥ
Μάριος Γούναρης (ΑΟ Ιωνικός Νικαίας)
ΑΝΟΔΟΣ
Γιάννης Δημητριάδης (Γ.Σ Χαρίλαος Τρικούπης)
Σπύρος Σαμόλης (Α.Σ. Διαγόρας Δρυοπιδέων)
Χάρης Κουλουριώτης (ΑΣΚ Ιπποκράτης)

Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
Παύλος Νώντας (1ος ΝΟΤΟΥ) (Οίαξ ΑΟ Ναυπλίου)
ΑΝΟΔΟΣ 1ος ΟΜΙΛΟΣ
Νίκος Βουρνάς (Α.Ο. Γλαύκος)
Γιάννης Κτιστάκης (ΑΟ Ένωση Ιλίου)
ΑΝΟΔΟΣ 2ος ΟΜΙΛΟΣ
Κώστας Χαρτοματσίδης (ΑΕ Πεντέλης)

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΑΙ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ
Κώστας Μίσσας (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ
Θάνος Σόφτσης (ΑΟ Σπόρτινγκ)
ΑΝΟΔΟΣ
Δημήτρης Αναγνώστου (ΓΑΣ Καλυβίων)
Σωτήρης Τσαραπατσάνης (ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου)

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΕΦΗΒΩΝ
Γιάννης Χρυσανθόπουλος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ
Γιώργος Καντζιλιέρης (Παναθηναϊκός Α.Ο.)

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΑΙΔΩΝ
Γιάννης Σιούτης (Παναθηναϊκός Α.Ο.)

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Σταμούλης Δημήτριος (ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου)

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Α' ΕΣΚΑ
Δημήτρης Λιόγας (Α.Ο. Αιγάλεω)
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Α' ΕΣΚΑΝΑ
Γιώργος Μάνταλος (Νεανική Εστία Μεγαρίδας)
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Α' ΕΣΚΑ - Η ΚΑΙ ΑΝΟΔΟΣ Γ'
Μάρκος Τζουγανάτος (Ν.Ε.Ο.Ληξουρίου)
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Α' ΕΣΚΑΣΕ ΚΑΙ ΑΝΟΔΟΣ Γ' ΕΘΝΙΚΗ
Χρήστος Χρήστου (Α.Σ. Άρης Θήβας)
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Α' ΕΚΑΣΚ & ΑΝΟΔΟΣ Γ' ΕΘΝΙΚΗ
Γιώργος Γωνιωτάκης (Α.Ο. Δειλινό)
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Α1 ΕΣΚΑΚ ΚΑΙ ΑΝΟΔΟΣ Γ' ΕΘΝΙΚΗ
Νίκος Κόλλιας (ΑΟ Λέοντας 2014)
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Τ.Ε. ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ ΚΑΙ ΑΝΟΔΟΣ Γ' ΕΘΝΙΚΗ
Στάθης Βλαχοδήμος (ΑΕ Καλλιθέας Ρόδου)

ΑΝΟΔΟ ΣΕ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ
Νίκος Χατζηπανηγύρης (Ιωνικός Α.Σ. Νέας Φιλαδέλφειας)
Θανάσης Θωμόπουλος (Ηλυσιακός ΑΟ)
Παναγιώτης Γκαναβίας (ΑΣ Πέρα)
Γιώργος Γιαννακόπουλος (ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας)

ΓΥΝΑΙΚΕΣ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α΄ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Φρόσω Δρακάκη (ΑΟ Αμύντας)
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΚΑΣΚ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Κώστας Πλευράκης (ΟΚΑ Αρκάδι)
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Γιώργος Τσατσουλής (ΚΟΜ Πελασγός)

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Φρόσω Δρακάκη (ΑΟ Αμύντας)
ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΣΚΑΝΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Νένα Νικολαΐδου (ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Νεάνιδες)
ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΣΚΑ ΑΝΔΡΩΝ
Δημήτρης Λιόγας (Α.Ο. Αιγάλεω)
ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΣΚΑΝΑ ΑΝΔΡΩΝ
Κώστας Παπαμάρκος (ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου)

Β' ΕΣΚΑ ΑΝΔΡΩΝ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ
Αλέξης Καρατζάς (ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ)
ΑΝΟΔΟΣ
Γιάννης Αντωνόπουλος (ΑΠΣ Φίλιππος)
Μάκης Κουμαράς (ΑΟ Γαλατσίου)
Νίκος Χασιώτης (ΟΚΑ Μεσογείων)
Νίκος Μπιλάλης (ΓΣ Κηφισιάς)
Ηλίας Στρατικόπουλος (ΑΓΣ Πολυνίκης Αγ. Βαρβάρας)

Β΄ ΕΣΚΑΝΑ ΑΝΔΡΩΝ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ
Καβάσιλας Ευάγγελος (ΑΕ Καλλιθέας)
ΑΝΟΔΟΣ
Κάσσης Παύλος (Αστέρας Αγ. Δημητρίου)
Καλόσακας Στυλιανός (ΓΣ Πέραμα Ερμής)

Γ΄ ΕΣΚΑ ΑΝΔΡΩΝ
ΑΝΟΔΟΣ
Γιώργος Ρουστέμης (ΓΑΣ Εύνικος)
Νίκος Μπιλάλης (ΑΟ Θρακομακεδόνων)
Γιάννης Ψυχογιόπουλος (ΕΦΟΑ Σπ. Λούης)
Ιωάννης Αναστασόπουλος (ΜΕΣ Μαραθώνος)

Δ' ΕΣΚΑ ΑΝΔΡΩΝ
ΥΠΕΡΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ
Άρης Μακρυδάκης (Βριλησσιακός ΑΟ)
ΑΝΟΔΟΣ
Αλέξανδρος Σταθόπουλος (ΑΕ Εστία Φιλίας / Θησέας)
Μάριος Δεσποτάκης (ΓΣ Άρτεμις Αχαρνών)
Αποστόλης Χατζηγιαννακός (Αθηναϊκός ΑΣ)
Ελένη Μίχα (ΑΟ Αρίων Αμαρουσίου)
Κώστας Μαρίνος (ΠΑΟ Δόξα Βύρωνος)
Σωτήρης Παπαδημητρίου (ΑΟ Περισσού)

Γ΄ ΕΣΚΑΝΑ ΑΝΔΡΩΝ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ
Κλιγκόπουλος Κωνσταντίνος (Προοδευτική)
ΑΝΟΔΟΣ
Γκόρος Αχιλλέας (Ηλεκτρούπολη)
Κανδύλης Θεμιστοκλής (Παννεαπολικός)

Δ΄ ΕΣΚΑΝΑ ΑΝΔΡΩΝ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ
Μεϊμάρογλου Θεολόγος (Απόλλωνας Πειρ. Μοσχάτου)
ΑΝΟΔΟΣ
Μαυρογιάννης Νικόλαος (Ακαδημία Έλευσις)
Αγγελάκης Δημήτριος (ΑΟΚ Νέας Σμύρνης)

Β΄ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ
Σκεύη Γεωργίου (ΑΕ Εστία Φιλίας Θησέας)
ΑΝΟΔΟ
Ανδριάνα Τσουμάνη (ΠΟ Αγίου Θωμά)
Οδυσσέας Θέμελης (ΑΟ Πεύκης)

Γ΄ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ
Γιασεμή Σαμαντούρα (ΑΣ ΕΚΠ. Κωστέα - Γείτονα)
ΑΝΟΔΟ
Καντάς Κωνσταντίνος (ΑΟ Δάφνης)

ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
ΕΣΚΑΝΑ ΠΑΙΔΩΝ
Κώστας Μελέτης (Πανιώνιος ΓΣΣ)
ΕΣΚΑ U20
Στέφανος Λαδικός (Αθλητική Ένωση Νέας Κηφισιάς)
ΕΣΚΑ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ
(Ποφάντη Κλεάνθη (ΑΕΣ Ιάσων Κολωνού)
ΕΣΚΑΝΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ
Παναγιωτόπουλος Θανάσης (ΑΟ Φάρος Κερατσινίου)

Το διοικητικό συμβούλιο του ΣΕΠΚ κι ο πρόεδρος του Παναγιώτης Γιαννάκης προσκαλεί όλα τα μέλη να δώσουν το παρών σε αυτή την εκδήλωση, για να χειροκροτήσουν τους διακριθέντες και να ανταλλάξουν όλοι μαζί ευχές για τη νέα χρονιά.


e-genius.gr ...intelligent web software