Κοπή πίτας στη Θεσσαλονίκη (5/02)

giannakis pitaΜετά την επιτυχημένη εκδήλωση στην Αθήνα η σκυτάλη περνάει στη Θεσσαλονίκη, όπου την προσεχή Κυριακή (5 Φεβρουαρίου, ώρα 20:00) ο Σύνδεσμος Ελλήνων Προπονητών Καλαθοσφαίρισης θα κόψει την πρωτοχρονιάτικη πίτα του στην αίθουσα "Μαρία Κάλλας" του ξενοδοχείου "Domotel Les Lazaristes" (Κολοκοτρώνη 16). Θα τιμηθούν εξέχουσες προσωπικότητες του μπάσκετ, ενώ θα βραβευτούν οι προπονητές της Βορείου Ελλάδας που σημείωσαν επιτυχίες με τις ομάδες τους το 2016.

Η βραδιά θα είναι ιδιαίτερη για τους Κώστα Κουρκούμπα, Νίκο Δουβή, Κώστα Γεωργιάδη και Γιώργο Λυσσαρίδη, καθώς ο ΣΕΠΚ θα τους τιμήσει για την μεγάλη προσφορά τους στο χώρο του μπάσκετ.

Η παρουσία όλων θεωρείται σημαντική, ώστε, να επιβεβαιώσουμε τη δυναμική του ΣΕΠΚ, να ενώσουμε τις φωνές μας, να ανταλλάξουμε απόψεις και να παρουσιαστούμε μια γροθιά την εποχή που διακυβεύονται πολλά. Ο δυνατός ΣΕΠΚ εξαρτάται από τη παρουσία και την δυναμική των μελών του.

Αναλυτικά οι προπονητές που θα τιμηθούν
ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ
Ηλίας Ζούρος (Για την πρόκριση της Εθνικής Γεωργίας στο Ευρωμπάσκετ 2017)

ΕΘΝΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
Δημήτρης Πρίφτης (Για την ανάδειξη του σε κορυφαίο προπονητής της σεζόν 2015-16 με την ομάδα του Άρη)

ΑΝΟΔΟΣ ΣΤΗΝ Α2' ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Παπαδόπουλος Αβραάμ (ΑΕΛ)
Ζαφειρούδης Γιώργος (ΓΣΛ 1928)
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Γ' ΕΘΝΙΚΗΣ
Γιασάρης Γρηγόρης (ΓΣ Ερμής Αγιάς)
ΑΝΟΔΟΣ ΣΤΗ Β' ΕΘΝΙΚΗ
Χατζούλης Ιωάννης (ΑΠΣ Αίας Ευόσμου)
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Γ' ΕΘΝΙΚΗΣ
Τουλούμης Γιώργος (ΚΣ Γέφυρας)
ΑΝΟΔΟΣ ΣΤΗ Β' ΕΘΝΙΚΗ
Ιωαννίδης Κων/νος (ΑΠΣ Ασπίς Ξάνθης)
ΑΝΟΔΟΣ ΣΤΗ Β' ΕΘΝΙΚΗ
Καραπιπερίδης Ανδρέας (ΧΑΝΘ)
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Α2' ΓΥΝΑΙΚΩΝ / ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΚΑΣΘ / ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΕΚΑΣΘ
Ατακτίδης Γιώργος (ΑΣ Άρης, Νεάνιδες ΑΣ Άρης)
ΑΝΟΔΟΣ ΣΤΗΝ Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Συρόπουλος Σίμος (Παναθλητικός Πειραματικό)

ΤΟΠΙΚΕΣ ΕΝΩΣΕΙΣ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Α' ΕΚΑΣΚΕΜ ΑΝΔΡΩΝ
Λοτζανιώτης Ηλίας (ΑΟΚ Αιγινιακός)
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Α' ΕΚΑΣΑΜΑΘ ΑΝΔΡΩΝ –
Μαγιάννης Λεωνίδας (ΣΑΚ Αστέρας Καβάλας)
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Α' ΕΚΑΣΧ ΑΝΔΡΩΝ
Παναγιωτόπουλος Αλέξανδρος (Π.Ο. Μουδανιών)
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Α' ΕΣΚΑΘ ΑΝΔΡΩΝ
Αλεξίου Θώμας (Γ.Σ. Φαρσάλων)

ΕΚΑΣΘ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Α' ΕΚΑΣΘ ΑΝΔΡΩΝ
Αλμπάνης Θεόδωρος (Κεραυνός Αγ. Παύλου)
ΑΝΟΔΟΣ ΑΠΟ Α' ΕΚΑΣΘ ΣΤΗ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ & ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΚΑΣΘ
Πρασσάς Βασίλειος (Παναθλητικός Πειραματικό)
ΑΝΟΔΟΣ ΑΠΟ Α' ΕΚΑΣΘ ΣΤΗ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ
Γεωργιάδης Πολυζώης (ΜΓΣ Απόλλων)
ΑΝΟΔΟΣ ΑΠΟ Α' ΕΚΑΣΘ ΣΤΗ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ
Τασόπουλος Πέτρος (ΣΑΠΚ Νεάπολης)
ΑΝΟΔΟΣ ΑΠΟ Α' ΕΚΑΣΘ ΣΤΗ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ
Νικολαΐδης Δημήτριος (ΜΑΣ Μαντουλίδης)
ΥΠΕΡ-ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Β' ΕΚΑΣΘ ΑΝΔΡΩΝ
Σκαρλής Αντώνης (ΓΑΣ Βασιλικών)
ΥΠΕΡ-ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Γ1' ΕΚΑΣΘ ΑΝΔΡΩΝ
Γουναρίδης Σταύρος (ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου)

ΓΥΝΑΙΚΕΣ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Α' ΕΚΑΣΘ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Μπαξεβάνος Στυλιανός (ΕΟΣ)
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Α' ΕΚΑΣΑΜΑΘ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Καρά Αχμέτ Νεδήμ (ΑΠΣ Ασπίδα 2001)
Α' ΕΚΑΣΚΕΜ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Τσιρογιάννη Αναστασία (ΣΦΚ Πιερικός – Αρχέλαος)

ΜΙΚΡΩΝ ΗΛΙΚΙΩΝ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΚΑΣΘ ΝΕΩΝ (Κ20)
Χατζόπουλος Χρήστος (Αχιλλέας Τριανδρίας)
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΚΑΣΘ ΕΦΗΒΩΝ
Μελετιάδης Ευριπίδης (Α.Σ. ΠΑΟΚ)
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΚΑΣΘ
Παπαδόπουλος Νίκος (Α.Σ. ΠΑΟΚ)


e-genius.gr ...intelligent web software