Την Κυριακή (18/1) η κοπή της πίτας

pitta 1Την προσεχή Κυριακή (18/1, 20.00) ο Σύνδεσμος Ελλήνων Προπονητών Καλαθοσφαίρισης κόβει την πρωτοχρονιάτικη πίτα του στο ξενοδοχείο Athenaeum Intercontinental (Αίθουσα Αφροδίτη, Λ. Συγγρού 89-93) και ανταλλάσσει ευχές με όλους αυτούς που καθημερινά μοχθούν για το άθλημα. Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος θα βραβευτούν οι προπονητές που σημείωσαν επιτυχία μέσα στο 2014, ενώ θα τιμηθούν για την τεράστια προσφορά τους στην Καλαθοσφαίριση οι Νίκος Σισμανίδης, Νίκος Τσοσκούνογλου, Βασίλης Γκιούσμας και Βαγγέλης Λυμπεράτος.

Αναλυτικά όσοι θα βραβευτούν για τις επιτυχίες που είχαν την αγωνιστική περίοδο 2013-14
ΕΘΝΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΔΡΩΝ
Αργύρης Πεδουλάκης (ΚΑΕ Παναθηναϊκός)
Α2
Βαγγέλης Ζιάγκος (ΑΕΚ) - Πρωτάθλημα
Βασίλης Νιπεργιάλης (ΑΣΑ Κόροιβος) - Άνοδος
Β' ΕΘΝΙΚΗ
Κώστας Παπαμάρκος (Αετός ΓΑΣ) - Πρωτάθλημα
Μάριος Γούναρης (Εθνικός ΟΦΠΦ) - Άνοδος
Παναγιώτης Αριδάς (ΑΕ Λιβαδειάς) - Άνοδος
Γ ΕΘΝΙΚΗ
Μάκης Γιατράς (ΑΣΠ Προμηθέας) - Πρωτάθλημα
Βασίλης Μπρατσιάκος (ΓΣ Κύμης) - Πρωτάθλημα
Σάββας Συμεωνίδης (ΑΣ Παπάγου) - Άνοδος
Ανδρέας Πολέμης (ΑΟ Φάρος Κερατσινίου) - Άνοδος
Α1 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ – ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Ελένη Καπογιάννη (ΑΕ Σουρμένων – Ελληνικό) - Πρωτάθλημα, Κύπελλο
Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Στέφανος Παπασπυριδάκος (ΑΟ Τερψιθέας Γλυφάδας) - Πρωτάθλημα

ΤΟΠΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΑΝΔΡΩΝ
ΕΣΚΑ ΑΝΔΡΩΝ
Γιάννης Παύλος (ΑΣ Διαγόρας Δρυοπιδέων)
Τάσος Νικητόπουλος (ΓΣ Προμηθέας)
Α' ΕΣΚΑΝΑ ΑΝΔΡΩΝ
Γιάννης Γρίβας (Μανδραϊκός ΑΟ)
Β' ΕΣΚΑΝΑ
Μάνος Μανουσέλης (Πρωτέας Βούλας ΑΕΟ)
Διονύσης Γαζής (Αθλητικός Όμιλος Παλαιού Φαλήρου)
Λάμπρος Φώσκολος (Ένωση Τραχώνων Δία)
Ηλίας Αρμένης (ΑΕ Καλλιθέας)
Γ' ΕΣΚΑΝΑ ΑΝΔΡΩΝ
Μάκης Ποτόσογλου (Πειραϊκός Σύνδεσμος)
Στέφανος Νικολαΐδης (Ένωση Αρμενίων Αθλητών Αθηνών - Αρμενική)
Δ' ΕΣΚΑΝΑ ΑΝΔΡΩΝ
Κώστας Τάσος (Δάφνη Αγίου Δημητρίου ΑΟ)
Νίκος Μαυρογιάννης (ΔΑΣ Έλευσις Δήμητα 1972)
Γιάννης Γρηγοριάδης (ΕΣΗ Ατρόμητος Πειραιά)
Β' ΕΣΚΑ ΑΝΔΡΩΝ
Κυριάκος Κοσμίδης (ΦΕΑ ΝΦ-ΝΧ)
Μιχάλης Μιχελάκος (ΑΟ Τρίτων)
Γιάννης Θεολογίτης (ΑΟ Νέας Ιωνίας)
Γ' ΕΣΚΑ ΑΝΔΡΩΝ
Αθηνά Ζέρβα (ΑΟ Πρωτέας)
Μιχάλης Γρυλλιωνάκης (ΑΟ Ίρις Πετρούπολης)
Γιώργος Κεφάλας (ΑΕ Αχιλλέας)
ΕΣΚΑΒΔΕ ΑΝΔΡΩΝ
Μιχάλης Θάνος (Αίολος Αστακού)
ΤΕ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΩΝ ΑΝΔΡΩΝ
Παναγιώτης Παπακώστας (ΑΣ Αρχαγγέλου «Άγιοι Θεόδωροι»)
ΕΚΑΣΚ ΑΝΔΡΩΝ
Βαγγέλης Θεοδωρουλάκης (Ακαδημία Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου)
Α' ΕΣΚΑΣΕ
Αποστόλης Αναστασίου (ΕΣ Κάδμος Θηβών)
Α1 ΕΣΚΑΚ
Άκης Καλαϊτζάκης (ΑΟ Κρανιδίου)
ΕΣΚΑΗ
Σπύρος Δεράος
Θανάσης Λιόνας (ΑΓΣ Κεραυνός Αιγίου)

ΤΟΠΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Α' ΕΣΚΑΝΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Αντώνης Μπουμπούς (Δάφνη Αγίου Δημητρίου ΑΟ)
Α' ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Ελένη Μίχα (ΑΟ Αρης Πετρούπολης)
Β' ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Ελένη Καλαϊτζάκη (ΑΕΚ Περιστερίου Δυτικών προαστίων)
Γιάννης Γερεουδάκη (ΓΣ Ηλιούπολη)
Μιχάλης Ματζάκος (ΑΟΝΝΕ Αμαζόνες)
Γ' ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Δημήτρης Σιλιόγκας (ΑΟ Κρόνος Γέρακα)
ΕΚΑΣΚ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Κώστας Πλευράκης (ΟΚΑ Αρκάδι)

ΜΙΚΡΩΝ ΗΛΙΚΙΩΝ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΕΦΗΒΩΝ
Βαγγέλης Δεγαΐτας (Πανιώνιος Γ.Σ.) - Πρωτάθλημα
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ
Γρηγόρης Τασιόπουλος (Πρωτέας Βούλας ΑΕΟ) - Πρωτάθλημα
ΕΣΚΑ ΕΦΗΒΩΝ
Κώστας Παπαδόπουλος (ΑΟ Παναθηναϊκός) - Πρωτάθλημα
ΕΣΚΑ ΠΑΙΔΩΝ
Τάκης Μπακογιώργος (ΑΣΕ Δούκας) - Πρωτάθλημα
ΕΣΚΑ ΝΕΑΝΙΔΕΣ
Απόστολος Παναγόπουλος (ΑΟ Παναθηναϊκός) - Πρωτάθλημα
ΕΣΚΑΝΑ ΕΦΗΒΟΙ
Βαγγέλης Δεγαΐτας (Πανιώνιος Γ.Σ.) - Πρωτάθλημα
ΕΣΚΑΝΑ ΝΕΑΝΙΔΕΣ
Γρηγόρης Τασιόπουλος (Πρωτέας Βούλας ΑΕΟ) – Πρωτάθλημα
ΕΣΚΑ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ
Θανάσης Χρυσικάκης (ΑΕΣ Ένωση Γαλατσίου)


e-genius.gr ...intelligent web software