Την περσινή σεζόν οι κορασίδες έγιναν το πρώτο αναπτυξιακό τμήμα του Κορωπίου που από ιδρύσεως του συλλόγου κατάφερε να πανηγυρίσει την άνοδο στην πρώτη κατηγορία της ΕΣΚΑ. Αυτή η μεγάλη επιτυχία ήρθε να επιστεγάσει τη δουλειά που γίνεται στην ομάδα των ανατολικών προαστίων κι ο τεχνικός της ομάδας, Παναγιώτης Παπαμιχάλης, μίλησε στην ιστοσελίδα του ΣΕΠΚ (sepk.gr) για τους στόχους που άλλαξαν την περσινή χρονιά αλλά και το όραμα που υπάρχει.