Το πτυχίο Φυσικής Αγωγής με ειδίκευση την καλαθοσφαίριση αποτέλεσε το όχημα και η διάθεση για να κυνηγήσει κάτι διαφορετικό έγινε το εισιτήριο για να του δώσει μία ευκαιρία στην Αμερική. Ο κόουτς Φοίβος Κωστής μετά τη συνεργασία του με το γνωστό πανεπιστήμιο του Xavier στο Cincinati του Ohio θα συνεχίσει να βρίσκεται εργάζεται στην Αμερική με το Lycoming College στη Πενσυλβάνια να αποτελεί τον επόμενο σταθμό του στην απέναντι όχθη του Ατλαντικού. Ο νεαρός τεχνικός μίλησε για τις εντυπώσεις του στην ιστοσελίδα του ΣΕΠΚ (sepk.gr).
Γενικές Πληροφορίες
Ask the Coach
Πληροφορίες Μελών