Η Μπάμπεργκ είναι από τις ευχάριστες εκπλήξεις της φετινής Ευρωλίγκα και σε αυτό μεγάλο μερίδιο ευθύνης έχει κι ένας Έλληνας. Ο Αντρέα Τρινκιέρι έχει επιλέξει σε ακόμα μία ομάδα να εμπιστευτεί και να έχει στο πλευρό του τον Ηλία Καντζούρη. Ο Έλληνας τεχνικός μίλησε στην ιστοσελίδα του ΣΕΠΚ (sepk.gr) για τους στόχους, την πορεία της Μπάμπεργκ μέχρι τώρα στο ΤΟΡ 16 αλλά και για την αντιμετώπιση που έχουν οι Έλληνες προπονητές εκτός συνόρων.